Walne Zebranie Członków LGD NASZE BIESZCZADY

Informujemy, iż podczas Walnego Zebrania Członków LGD w dn. 27 listopada 2018 roku przeprowadzono wybory uzupełniające do Rady LGD oraz dokonano wyboru Przewodniczącego Rady LGD.

Do Rady LGD z sektora publicznego jednogłośnie wybrano:

  1. Pan Roman Bzdyk Wójt Gminy Komańcza,
  2. Pan Adam Snarski Burmistrz Miasta i Gminy Lesko.

Na Przewodniczącego Rady LGD wybrano jednogłośnie Pana Zygmunta Mazurkiewicza.

Rada LGD jest organem podejmującym decyzje w zakresie wyboru operacji/projektów w ramach LSR, organ ten pełni bardzo ważna role w strukturach stowarzyszenia ponieważ do wyłącznej kompetencji Rady należy wybór operacji, które mają być realizowane w ramach opracowanej przez LGD Lokalnej Strategii Rozwoju. Wybór operacji odbywa się w sposób transparentny w oparciu o przyjęte i publicznie znane kryteria. Podczas dokonywania oceny żaden z reprezentowanych sektorów: sektor publiczny, gospodarczy, społeczny i mieszkańcy  nie posiadają więcej niż 49% praw głosu w podejmowaniu decyzji. Rada LGD liczy 15 członków wybranych przez Walne Zebranie.

W trakcie zebrania członkowie LGD przegłosowali uchwały dotyczące zmian w Statucie Stowarzyszenia oraz w Regulaminie Rady, odnoszące się do wyboru Przewodniczącego Rady LGD, ponadto na wniosek Zarządu LGD oraz Burmistrzów i Wójtów Gmin z obszaru LSR uchwalono nową podstawę składki rocznej.

 

Zapraszamy do fotorelacji

Michał Bartnicki

Specjalista ds. marketingu

i promocji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.