Trwa nabór wniosków do konkursu Działaj Lokalnie-2022

Fundacja Bieszczadzka we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce ogłasza Lokalny Konkurs Grantowy w ramach programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

W XII edycji Programu „Działaj Lokalnie -2022” wspierane będą projekty, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego i  służą pobudzaniu aspiracji rozwojowych, poprawie jakości życia. Program kierujemy do organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych, które podejmują wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach żyło się lepiej.

Wnioski do DL XII-2022 mogą być składane przez Wnioskodawców działających na terenie
gmin: Baligród, Bircza, Czarna, Komańcza, Lesko, Olszanica, Ustrzyki Dolne, Tyrawa Wołoska i Solina.
Będzie można ubiegać się o dotację do 6.000 zł. Wnioskodawcy wnoszą wkład własny – 25% wartości wnioskowanej dotacji w tym: 5% wkład finansowy (środki realizatora na pokrycie kosztów projektu) oraz 20 % wkład niefinansowy (np. praca wolontariacka na rzecz projektu, użyczenie sali, przekazane rzeczy). Wyjątkiem będzie finansowane działań akcyjnych i jednorazowych, które zmniejszają negatywne skutki pandemii lub, w ramach ścieżki specjalnej „Działaj lokalnie i solidarnie z Ukrainą” dotyczą wsparcia uchodźców z Ukrainy. Od wnioskodawców oczekujemy pomysłów, nowych ofert, które mogą być adaptacją działań podejmowanych przez inne środowiska lub zupełnie nową propozycją. Składane do Konkursu projekty mogą być rozwinięciem wcześniej podjętych działań.                ( szczegóły w regulaminie konkursu)

Dotowane projekty będzie można realizować od 1 czerwca do 31 grudnia 2022 roku.

Termin naboru wniosków: 21.03.2022r – 22.04.2022r.

Wnioski do Działaj Lokalnie XII-2022 należy składać wyłącznie poprzez generator wniosków dostępny na stronie   www.dzialajlokalnie.pl i www.fundacjabieszczadzka.org

Spotkania szkoleniowo – informacyjne odbędą się;

4.04.2022r.(poniedziałek) w Ustrzykach Dolnych w Help Desk, ul.1 Maja 10 o godz.13.00

5.04.2022 r.(wtorek) w Lesku w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego, ul. Rynek 1    o godz. 13.00

Wszystkich zainteresowanych uzyskaniem dodatkowych informacji o programie zapraszamy też na konsultacje indywidualne, telefoniczne pod nr 600891729 Renata Kapuścińska – Frankowska, email;renatakapuscinskafrankowska@gmail.com  881 537 554 Lucyna Sobańska lub w siedzibie Fundacji Bieszczadzkiej,  po wcześniejszym ustaleniu terminu konsultacji.

Obowiązkowo w konsultacjach lub szkoleniu informacyjnym muszą wziąć udział przedstawiciele organizacji lub grup nieformalnych, które po raz pierwszy wnioskują do programu Działaj Lokalnie !!!

One Reply to “Trwa nabór wniosków do konkursu Działaj Lokalnie-2022”

  1. Kaldekor

    Nareszcie sposób na zdobycie funduszy na swoje pomysły. Genialny projekt. Korzystając z dotacji, można udoskonalić już istniejące programy lub stworzyć nowe. Dotacja jest powszechnym środkiem finansowania wielu inicjatyw, zwłaszcza na rzecz dobra wspólnego. Fundacja Bieszczadzka po raz kolejny pokazuje, jak bardzo zależy jej na wspólnym dobru.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.