Szkolenie Lokalnych Grup Działania z Województwa Podkarpackiego

W dniach 14-15 listopada 2018 roku, członkowie Organów i pracownicy z 18 Lokalnych Grup Działania uczestniczyli w szkoleniu pt. „Zasady funkcjonowania LGD analiza dokumentów wewnętrznych stowarzyszenia”, „Zasady wypełniania dokumentacji aplikacyjnej i rozliczeniowej” w ramach poddziałania ,,Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju
Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Szkolenie obejmowało II części teoretyczną oraz praktyczną.

W części teoretycznej uczestnicy analizowali i omawiali:

  1. Zasady funkcjonowania LGD, analiza dokumentów wewnętrznych stowarzyszenia statut, regulaminy procedury oraz LSR po kamieniu milowym.
  2. Analiza wniosku o płatność na koszty bieżące i aktywizację, projekt grantowy oraz wniosek współpracy w ramach poddziałania 19.2, 19.3, 19.4, objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
  3. Analiza wytycznych w zakresie jednolitego i prawidłowego wykonywania przez lokalne grupy działania zadań związanych z realizacją strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność w ramach działania –zakres, możliwości i procedura zmian: przedsięwzięć, celów szczegółowych, wskaźników.
  4. Najczęściej zadawane pytania:

– co robić, gdy kwota na cel szczegółowy została skonsumowana a wskaźniki nie zostały osiągnięte w 100%?

– co robić, gdy wskaźniki w ramach celu szczegółowego zostały osiągnięte a pozostały środki finansowe?

W części praktycznej uczestnicy analizowali oraz pracowali z:

  1. Wniosek o płatność na koszty bieżące i aktywizację, projekt grantowy oraz wniosek współpracy w ramach poddziałania 19.2, 19.3, 19.4, objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
  2. Wytyczne w zakresie jednolitego i prawidłowego wykonywania przez lokalne grupy działania zadań związanych z realizacją strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność w ramach działania – zakres, możliwości i procedura zmian: przedsięwzięć, celów szczegółowych, wskaźników.

Organizator Lokalna Grupa Działania Nasze Bieszczady dziękuje uczestnikom

(koleżankom i kolegom z LGD) za pomoc w organizacji i udział w szkoleniu.

 

Zapraszamy do fotorelacji

Michał Bartnicki
Specjalista ds. marketingu i promocji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.