Wizyta studyjna na obszarze działania Stowarzyszenia „Suwalsko – Sejneńskiej” Lokalnej Grupy Działania

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”
„Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi”
 „Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Plan operacyjny na lata 2022 – 2023 Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020

Lokalna Grupa Działania Nasze Bieszczady informuje, iż w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Plan operacyjny na lata 2022 – 2023 Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020” realizuje operację pn. Budowa platformy współpracy pomiędzy lokalnymi grupami działania w celu wymiany wiedzy w zakresie wdrażania Lokalnych Strategii Rozwoju, której celem jest Nawiązanie współpracy w obszarze działań Lokalnych Grup Działania w celu nabycia wiedzy związanej z zrównoważonym rozwojem obszarów wiejskich w ramach wdrażania wielofunduszowych Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.”

W ramach realizacji operacji 75 przedstawicieli Lokalnych Grup Działania z województwa Podkarpackiego należący do sektorów publicznego, gospodarczego, NGO i mieszkańcy oraz przedstawiciele zarządów, członkowie rad, pracownicy biur Lokalnych Grup Działania. W terminie 21 – 24 czerwca 2022 roku, uczestniczyli w wizycie studyjnej na obszarze działania Stowarzyszenia „Suwalsko – Sejneńska” Lokalna  Grupa  Działania oraz Lokalnej Grupy Działania – Kanał Augustowski z Województwa Podlaskiego. Podczas wyjazdu uczestnicy realizowali działania związane z nawiązaniem współpracy międzyterytorialnej w celu nabycia wiedzy związanej z zrównoważonym rozwojem obszarów wiejskich, zweryfikowali dotychczasową oraz nabyli nową wiedzę związaną z wdrażaniem wielofunduszowych LSR–ów, wizytowali obiekty turystyczne zasoby przyrodnicze znajdujące się na Suwalszczyźnie i okolicy, w celu zebrania jak największej wiedzy o obszarze, produktach lokalnych i pozyskanych funduszach unijnych, również poznali miejsca w których sektor turystyczny rozwija się na wysokim poziomie i jest liderem branży turystycznej w skali kraju. Przedstawiciele LGD wzięli udział w Konferencji aby nabyć wiedzę związaną z wdrażaniem wielofunduszowych Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność a także rozwojem obszarów wiejskich w zakresie rozwoju potencjału ekonomicznego, społecznego i środowiskowego. Również nawiązana współpraca oraz wymiana doświadczeń prowadzić będzie do wypracowania wspólnych projektów, opartych na efekcie synergii i uzupełniania się, która przyniesie za sobą szereg korzyści to źródło nowych innowacyjnych pomysłów i metod, przyczyniających się do lepszego wdrażania niektórych elementów lokalnej strategii rozwoju oraz okazja do poszerzenia już istniejących projektów lub stworzenia nowych przez połączenie umiejętności i zasobów lub też poprzez otwarcie nowych rynków i możliwości rozwojowych obszaru, a zdobyta wiedza zostanie przekazana innym mieszkańcom, co przyczyni się do efektywniejszego rozwoju ekonomicznego naszego obszaru.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom wyjazdu za duże zaangażowanie w realizację działania, szczególne podziękowania kierujemy na ręce przedstawicieli Suwalsko-Sejneńskiej Lokalnej Grupy Działania którą reprezentowali Pan Prezes Jarosław Rżany, Wiesław Anielak Przewodniczący Rady, Karol Jachimowicz Skarbnik, Natalia Bogdan-Czarnowska spec. ds. funduszy europejskich. Dziękujemy również pracownikom Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego Oddziału Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich za wsparcie bez którego operacja nie mogłaby zostać zrealizowana.

Wszystkim życzymy sukcesów w działalności, którą wykonują.

Zainteresowanych współpracą z KSOW informujemy o możliwości rejestracji w bazie partnerów KSOW na stronie www.ksow.pl

Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich ma charakter otwarty. Uczestnikami Sieci mogą być wszystkie podmioty zaangażowane w rozwój obszarów wiejskich.

http://ksow.pl/ksow/formularz-zgloszeniowy.html

Lokalna Grupa Działania Nasze Bieszczady

Zapraszamy do fotorelacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.