SPOTKANIA INFORMACYJNE „PODKARPACKIE INICJATYWY LOKALNE 2021-2023”

Fundacja Fundusz Lokalny SMK, Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Trygon – Rozwój i Innowacja” oraz Fundacja Przestrzeń Lokalna informuje o otwarciu naboru wniosków w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021-2023”. Celem projektu jest: zwiększenie ilości inicjatyw oddolnych; zrost liczby obywateli angażujących się w działania organizacji pozarządowych i inicjatywy lokalne; wzrost partycypacji obywateli w sprawach publicznych; wzmocnienie potencjału trzeciego sektora.

W 2021 r. przewidziane zostały cztery ścieżki realizacji inicjatyw:
• „Oddolne inicjatywy mieszkańców” (Ścieżka I);
• „Rozwój młodej organizacji” (Ścieżka II);
• „Wygraj w tysiąca czyli młodzież w działaniu” (Ścieżka III);
• „Mikrodotacje branżowe” (Ścieżka IV).

Szczegółowe informacje związane z dotacjami zostaną przekazane w czasie spotkań informacyjnych oraz zawarte są w Regulaminie Konkursu zamieszczonym na portalu: www.podkarpackie-inicjatywy-lokalne.pl

Nabór do Konkursu w roku 2021 rozpoczyna się z dniem 14 lipca i trwać będzie w następujących terminach:
• ścieżki „Oddolne inicjatywy mieszkańców”, „Rozwój młodej organizacji” i „Mikrodotacje branżowe” – od 14 lipca 2021 r. do 04 sierpnia 2021 r. roku, godz. 16:00
• ścieżka „Wygraj w Tysiąca – młodzież w działaniu” – w trybie ciągłym od 14 lipca 2021 r. do 15 października 2021 r., przy czym rozstrzygnięcia złożonych w danym okresie wniosków będą dokonywane raz w miesiącu.

Realizacja nagrodzonych inicjatyw odbywać się będzie w terminie 1 września do 30 listopada. Ze strony Fundacji Przestrzeń Lokalna osobą do kontaktu jest Edyta Salnikow – koordynator lokalny Projektu (tel. 667 048 313, e-mail: e.salnikow@przestrzenlokalna.org.pl). Fundacja objęła wsparciem powiaty: rzeszowski, przemyski, bieszczadzki, leski i sanocki.

W celu zasięgnięcia większej ilości informacji zapraszamy na spotkania informacyjne, które odbędzie się w następującym terminie i lokalizacji:

28 lipca 2021 r. (środa), o godz. 16:00 (powiat leski)
Miejsce spotkania: Urząd Miasta i Gminy Lesko, ul. Parkowa 1, 38-600 Lesko
Partnerem lokalnym jest Stowarzyszenie LGD Nasze Bieszczady

Zapraszamy!

Z nami zrealizujesz pomysł na aktywność obywatelską.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.