Finał projektu „Niepełnosprawni chcą i mogą”

Na scenie Bieszczadzkiego Domu Kultury w dniu 12.12.2017 r. grupa teatralna z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Huzelach zaprezentowała przedstawiania pt.: „Serce Otwarte dla Wszystkich” oraz „Nadzieja jest wśród nas”.

Spektakl był  finalnym wydarzeniem projektu „Niepełnosprawni chcą i mogą” dofinansowanego  z Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademie Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację Bieszczadzką.

Kierownik WTZ Pan Józef Orłowski na wstępnie przywitał zaproszonych gości: Pani Renata Kapuścińska z Fundacji Bieszczadzkiej; Pani Barbara Krasulak wiceburmistrz UMiG Lesko; Pan Łukasz Szybowski dyrektor PCPR w Lesku; Pan Rafał Gużkowski dyrektor MOPR w Sanoku; Pani Jolanta Bartnicka – Węgrzyn z Lokalnej Grupy Działania Nasze Bieszczady, Pani Bożena Czuryk dyrektor BDK-w Lesku; Pan Mieczysław Fedorowicz przewodniczący Komisji Budżetu i Rozwoju powiatu leskiego, Pani Wanda Dacko członek zarządu Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Specjalnej Troski w Lesku; Pani Bogumiła Wasylewicz kierownik ŚDS w Lesku wraz z podopiecznymi ośrodka;  Pani Bernadetta Skiba oraz Ewa Winiarczyk  wraz z klubem 4H działającym przy SP w Baligrodzie oraz przyjaciele WTZ i osoby chętne na miłe spędzenie wolnego czasu.

Grupa teatralna do występu przygotowywała się pod opieką Pani Bożeny Pietrzak.  Pierwszy spektakl opowiadał o wartościach w XXI wieku. Uczestnicy przekazali nam cenna lekcję o dzisiejszych czasach, że  warto się zatrzymać i zastanowić czy w pogoni za dobrem materialnym nie zapominamy o tym, co najważniejsze – o miłości; przyjaźni; pomocy oraz tolerancji. Jako drugie przedstawione zostały jasełka których forma miała charakter nowoczesny i również pouczający.

Na zakończenia kierownik WTZ Józef Orłowski podziękował aktorom a także wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i realizację projektu  oraz wręczył  upominki ufundowane przez Lokalną Grupę Działania Nasze Bieszczady.

Projekt dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie” X Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundacji Bieszczadzkiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.