Aktywizacja mieszkańców obszaru działania LGD Nasze Bieszczady

„Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi”

  „Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Plan operacyjny na lata 2022 – 2023 Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020

Lokalna Grupa Działania Nasze Bieszczady informuje, iż w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Plan operacyjny na lata 2022 – 2023 Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020” realizuje operację pn. Aktywizacja mieszkańców obszaru działania LGD Nasze Bieszczady poprzez stworzenie sieci kontaktów międzyterytorialnych, w celu wymiany wiedzy w zakresie realizacji dobrych praktyk związanych z produkcją i sprzedażą produktów lokalnych, promocją obszaru i rozwojem turystyki., której celem jest Organizacja wyjazdów studyjnych w celu zbudowania międzyterytorialnej platformy współpracy – partnerstwa, aktywizującego lokalną społeczność w obszarze działań poprawiających wdrażanie inicjatyw z zakresu rozwoju obszarów wiejskich.”

W ramach realizacji operacji 50 przedstawicieli należący do sektorów publicznego, gospodarczego, NGO i mieszkańcy oraz przedstawiciele zarządu, członkowie rady, pracownicy biura Lokalnej Grupy Działania Nasze Bieszczady. W terminie 17 – 20 maja 2022 roku, uczestniczyło w wizycie studyjnej na obszarze działania Podhalańskiej Lokalnej Grupy Działania z siedzibą w Szaflarach Województwo Małopolskie. Podczas wyjazdu uczestnicy wizytowali obiekty turystyczne zasoby przyrodnicze znajdujące się na Podhalu i okolicy, w celu zebrania jak największej wiedzy o obszarze, produktach lokalnych i pozyskanych funduszach unijnych, również poznali miejsca w których sektor turystyczny rozwija się na wysokim poziomie i jest liderem branży turystycznej w skali kraju. Przedstawiciele LGD wzięli udział w Konferencji aby nabyć wiedzę związaną z rozwojem obszarów wiejskich oraz w zakresie rozwoju potencjału ekonomicznego, społecznego i środowiskowego. Również nawiązana współpraca oraz wymiana doświadczeń prowadzić będzie do wypracowania wspólnych projektów, opartych na efekcie synergii i uzupełniania się, która przyniesie za sobą szereg korzyści to źródło nowych innowacyjnych pomysłów i metod, przyczyniających się do lepszego wdrażania niektórych elementów lokalnej strategii rozwoju oraz okazja do poszerzenia już istniejących projektów lub stworzenia nowych przez połączenie umiejętności i zasobów lub też poprzez otwarcie nowych rynków i możliwości rozwojowych obszaru, a zdobyta wiedza zostanie przekazana innym mieszkańcom, co przyczyni się do efektywniejszego rozwoju ekonomicznego naszego obszaru.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom wyjazdu za duże zaangażowanie w realizację działania, szczególne podziękowania kierujemy na ręce Pani Wiceprezes Józefy Kolbreckiej która reprezentowała Podhalańską Lokalną Grupę Działania podczas konferencji. Dziękujemy również pracownikom Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego Oddziału Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich za wsparcie bez którego operacja nie mogłaby zostać zrealizowana.

Wszystkim życzymy sukcesów w działalności, którą wykonują.

Zainteresowanych współpracą z KSOW informujemy o możliwości rejestracji w bazie partnerów KSOW na stronie www.ksow.pl

Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich ma charakter otwarty. Uczestnikami Sieci mogą być wszystkie podmioty zaangażowane w rozwój obszarów wiejskich.

http://ksow.pl/ksow/formularz-zgloszeniowy.html

Lokalna Grupa Działania Nasze Bieszczady

Zapraszamy do fotorelacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.