Podsumowanie I etapu realizacji Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność oraz dodatkowe środki na wdrażanie LSR w zakresie rozwoju przedsiębiorczości.

Z przyjemnością informujemy, iż Zarząd Województwa Podkarpackiego zakończył proces oceny spełnienia przez lokalne grupy działania (LGD) warunków określonych w § 8 ust. 1 i 3 umowy o warunkach i sposobie realizacji strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (umowa ramowa). Lokalna Grupa Działania Nasze Bieszczady znalazła się wśród 6-ciu Lokalnych Grup z Województwa Podkarpackiego, które zostały zakwalifikowane do “bonusu” za sprawną realizację zadań powierzonych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Dzięki aktywności i zaangażowaniu pracowników biura Jolancie Bartnickiej- Węgrzyn Dyrektor biura, Katarzynie Kochniarczyk Specjalista ds. funduszy unijnych oraz Michałowi Bartnickiemu Specjalista ds. promocji i marketingu, Stowarzyszenie  LGD Nasze Bieszczady będzie mogło liczyć na dodatkowe środki na realizację lokalnych strategii rozwoju w postaci zwiększenia środków finansowych na wsparcie realizacji operacji dotyczących rozwoju przedsiębiorczości.

W związku z powyższym zgodnie z informacją Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi otrzymaną z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego Lokalna Grupa Działania Nasze Bieszczady może ubiegać się o zwiększenie środków finansowych na wsparcie realizacji operacji dotyczących rozwoju przedsiębiorczości. Kwota o jaką możemy zawnioskować wynosi 490 000,00 zł. W najbliższym czasie zostanie złożony w tej sprawie wniosek do Zarządu Województwa Podkarpackiego.

Dziękujemy wszystkim osobom i  instytucjom, które wspierały wdrażanie LSR oraz bezpośrednio były zaangażowane w realizację LSR, szczególne podziękowania składamy Zarządowi Województwa Podkarpackiego, Pani Magdalenie Sobina Dyrektor Departamentu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz Pracownikom Departamentu. Ponadto przedstawicielom Gmin Pani Renacie Szczepańskiej Wójt Gminy Cisna, Panu Robertowi Stępniowi Wójt Gminy Baligród, Panu Romanowi Bzdyk Wójt Gminy Komańcza, Panu Adamowi Snarskiemu Burmistrz Miasta i Gminy Lesko, Panu Ernestowi Nowakowi Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz, dziękujemy mieszkańcom, przedsiębiorcom (zwłaszcza tym którzy korzystając ze wsparcia za pośrednictwem LGD założyli działalność gospodarczą), Stowarzyszeniom działającym na obszarze LSR, członkom Rady, Zarządu oraz Stowarzyszenia LGD Nasze Bieszczady.

Michał Bartnicki – Specjalista ds. promocji i marketingu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.