Budowa platformy współpracy pomiędzy lokalnymi grupami działania w celu wymiany wiedzy w zakresie opracowywania i realizacji koncepcji inteligentnych wsi tzw. Smart Villages

 „Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi”

  „Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Plan operacyjny na lata 2022 – 2023 Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020

Lokalna Grupa Działania Nasze Bieszczady informuje, iż w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Plan operacyjny na lata 2022 – 2023 Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020” realizuje operację pn. Budowa platformy współpracy pomiędzy lokalnymi grupami działania w celu wymiany wiedzy w zakresie opracowywania i realizacji koncepcji inteligentnych wsi tzw. Smart Villages, której celem jest Nawiązanie współpracy w obszarze działań Lokalnych Grup Działania w celu nabycia wiedzy związanej z zrównoważonym rozwojem obszarów wiejskich w ramach realizowanych operacji.

W ramach realizacji operacji 50 przedstawicieli Lokalnych Grup Działania z województwa Podkarpackiego należący do sektorów publicznego, gospodarczego, NGO i mieszkańcy oraz przedstawiciele zarządów, członkowie rad, pracownicy biur Lokalnych Grup Działania. W terminie 27 – 30 czerwca 2023 roku, uczestniczyli w wizycie studyjnej na obszar działania Stowarzyszenia Łączy Nas Kanał Elbląski Lokalna Grupa Działania w Elblągu której siedziba znajduje się na terenie województwa Warmińsko – Mazurskiego. Podczas wyjazdu uczestnicy realizowali działania związane z nawiązaniem współpracy międzyterytorialnej w celu nabycia wiedzy związanej z zrównoważonym rozwojem obszarów wiejskich, zweryfikowali dotychczasową oraz nabyli nową wiedzę związaną z wdrażaniem operacji związanych z koncepcjami inteligentnych wiosek Smart Village oraz operacji finansujących zagrody edukacyjne w ramach Lokalnych Strategii Rozwoju (LSR), wizytowali obiekty turystyczne zasoby przyrodnicze znajdujące się w województwie Warmińsko – Mazurskim i okolicy, w celu zebrania jak największej wiedzy o obszarze, produktach lokalnych i pozyskanych funduszach unijnych, również poznali miejsca w których sektor turystyczny rozwija się na wysokim poziomie i jest liderem branży turystycznej w skali kraju. Przedstawiciele LGD wzięli udział w Konferencji aby nabyć wiedzę związaną z wdrażaniem koncepcji Smart Village a także rozwojem obszarów wiejskich w zakresie rozwoju potencjału ekonomicznego, społecznego i środowiskowego. Również nawiązana współpraca oraz wymiana doświadczeń prowadzić będzie do wypracowania wspólnych projektów, opartych na efekcie synergii i uzupełniania się, która przyniesie za sobą szereg korzyści to źródło nowych innowacyjnych pomysłów i metod, przyczyniających się do lepszego wdrażania niektórych elementów lokalnej strategii rozwoju oraz okazja do poszerzenia już istniejących projektów lub stworzenia nowych przez połączenie umiejętności i zasobów lub też poprzez otwarcie nowych rynków i możliwości rozwojowych obszaru, a zdobyta wiedza zostanie przekazana innym mieszkańcom, co przyczyni się do efektywniejszego rozwoju ekonomicznego naszego obszaru.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom wyjazdu za duże zaangażowanie w realizację działania, szczególne podziękowania kierujemy na ręce przedstawicieli Stowarzyszenia Łączy Nas Kanał Elbląski Lokalna Grupa Działania w Elblągu którą reprezentowali Pani Halina Cieśla Członek Rady LGD oraz Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Aniołowo, Pan Zbigniew Cieśla Sołtys Wsi Aniołowo, Pani Elżbieta Mieczkowska Właścicielka firmy Mennonickie Inspiracje oraz Pani Benicie Kończak. Dziękujemy również pracownikom Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego Oddziału Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich za wsparcie bez którego operacja nie mogłaby zostać zrealizowana.

Wszystkim życzymy sukcesów w działalności, którą wykonują.

Zainteresowanych współpracą z KSOW informujemy o możliwości rejestracji w bazie partnerów KSOW na stronie www.ksow.pl

Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich ma charakter otwarty. Uczestnikami Sieci mogą być wszystkie podmioty zaangażowane w rozwój obszarów wiejskich.

http://ksow.pl/ksow/formularz-zgloszeniowy.html

Lokalna Grupa Działania Nasze Bieszczady

Zapraszamy do fotorelacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.